موسسه تحقیقات چغندرقند
29 مردادماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: خبرنامه چغندرقند شماره 47 ویژه خرداد ماه سال 1397 منتشر شد. : بخش تحقیقات به زراعی , ارائه نظرات وپیشنهادات به ریاست محترم سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی: Areeo , سخنرانی علمی آقای دکتر جواد رضایی در خصوص "تفاوت های کمی و کیفی ارقام چغندر علوفه ای و چغندرقند": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی
شرح کامل خبر
کد خبر: 1006
عنوان :
کشت چغندرقند بهاره در هزار و 500 هکتار از اراضی خراسان شمالی
تاریخ : 1397/2/15
منبع :
خبرگزاری صدا و سیما
متن :
کشت بهاره چغندر قند تاکنون در هزار و 500 هکتار از اراضی استان انجام شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان شمالی مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: کشت بهاره چغندر قند تاکنونکشت چغندرقند بهاره در هزار و 500 هکتار از اراضی خراسان شمالی در هزار و 500 هکتار از اراضی استان انجام شد.

محمد نقی کاظمیان با بیان اینکه کشت چغندرقند بهاره در خراسان شمالی تا پایان اردیبهشت ادامه دارد، افزود: 830 هکتار اراضی کشت شده به روش سنتی، 424 هکتار آبیاری بارانی، 235 هکتار به روش قطره ای و بقیه هم به روش تحت فشار، آبیاری می شود.

وی میانگین عملکرد چغندر قند را 52 تُن در هکتار اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه این محصول پرآب طلب است استفاده از سیستم های نوین آبیاری باعث افزایش بازده آبیاری و کاهش مصرف آب می شود.

کاظمیان همچنین گفت: 75 درصد سطح زیر کشت چغندر قند بهاره مربوط به شیروان و فاروج است که تاکنون بیشترین سطح زیر کشت با 420 هکتار در شیروان انجام شد.

برداشت چغندر قند در خراسان شمالی از 15مهر ماه شروع شده و تا آخر آذرماه ادامه دارد.
لینک :
لینک خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد