موسسه تحقیقات چغندرقند
29 مردادماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: خبرنامه چغندرقند شماره 47 ویژه خرداد ماه سال 1397 منتشر شد. : بخش تحقیقات به زراعی , ارائه نظرات وپیشنهادات به ریاست محترم سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی: Areeo , سخنرانی علمی آقای دکتر جواد رضایی در خصوص "تفاوت های کمی و کیفی ارقام چغندر علوفه ای و چغندرقند": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی
شرح کامل خبر
کد خبر: 1009
عنوان :
سخنرانی علمی در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند
تاریخ : 1397/2/18
منبع :
روابط عمومی موسسه
متن :
بنا بر گزارش روابط عمومی موسسه، در ادامه ارائه سخنرانی های علمی و فنی محققان و اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات چغندرقند، دکتر اباذر رجبی عضو هیئت علمی این موسسه، روز سه شنبه مورخ 97/2/18 سخنرانی خود را تحت عنوان " تهيه و بررسی واکنش هيبريدهاي دیپلوئید چغندرقند به تنش خشكي- ریزومانیا " در سالن کنفرانس موسسه ارائه نمود. ایشان در بخشی از سخنرانی خود بیان داشت: کمبود آب از عوامل مهم محدود کننده تولیدات کشاورزی در مناطق خشک و نیمه خشک جهان می باشد. در این مناطق، کاهش میزان آب آبیاری می تواند روش مناسب و مقرون به صرفه ای باشد. بنابراین، معرفی ارقام متحمل به خشکی در این مناطق از اولویت خاصی برخوردار است. از طرف دیگر، بیماری ریزومانیا در مناطقی همچون استانهای فارس، خراسان، اصفهان که با مشکل کم آبی مواجه هستند، شیوع پیدا کرده است. این امر لزوم تهیه ارقام متحمل به این دو عامل محدود کننده را نمایان می سازد. ( فایل چکیده این سخنرانی در وب سایت موسسه تحقیقات چغندرقند به آدرس: www.sbsi.ir جهت استفاده علاقمندان و با اعلام ذکر منبع در دسترس می باشد.)

لازم به ذکر است سخنرانی علمی محققان و اعضای هیئت علمی در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند طبق برنامه و تقویمی که در ابتدای هر سال تهیه و تنظیم میشود همه ساله بطور منظم برگزار میگردد. ضمناً شرایط حضور همکاران و علاقمندان در سایر مراکز و موسسات تحقیقاتی در جلسه فراهم شده و افرادی که تمایل به ارائه سخنرانی دارند میتوانند با روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند هماهنگی به عمل آورند.
لینک :
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد