موسسه تحقیقات چغندرقند
30 تیرماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: سخنرانی علمی آقای دکتر حامد منصوری در خصوص "تهیه و ارزیابی هیبریدهای جدید چند مقاومته چغندرقند": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , ضرورت تعجیل در تکمیل شاخص های عمومی ارزیابی عملکرد اعضاء غیر هیئت علمی در سامانه سمپات : بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , سخنرانی علمی آقای مهندس حمید نوشاد در خصوص " تعاریف ، مفاهیم و اهمیت تجاری سازی تحقیقات " : بخش خدمات فنی و تحقیقاتی
شرح کامل خبر
کد خبر: 1015
عنوان :
آغاز برداشت چغندر قند در فارس
تاریخ : 1397/2/26
منبع :
خبرگزاری صدا و سیما
متن :
رداشت چغندر قند پاییزه در شهرستان قیرو کارزین آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: پیش بینی می‌شود از هزار و ۳۰۰ هکتار اراضی کشاورزی فارس که سال زراعی امسال به کشت چغندر اختصاص یافته است بیش از ۵۰ هزار تن محصول برداشت شود.
محمد صادقی با بیان اینکه برداشت تا یک ماه آینده در استان ادامه دارد، افزود: چغندر قند پاییزه برداشت شده از مزارع استان به کارخانه قند شهرستان‌های مرودشت و فسا تحویل داده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه زراعت پاییزه چغندرقند از راهکار‌های تثبیت اشتغال کشاورزان در بحران خشکسالی است، افزود: کاهش ٥٠ درصدی مصرف آب در کنار کاهش هزینه‌های تولید در واحد سطح از مزایای کشت این محصول در پاییز است.
صادقی تصریح کرد: در کشت بهاره چغندر قند به ازای هر مترمکعب آب، ۷۴۰ و در کشت پاییزه، بیش از هزار و ٤٠٠ گرم شکر تولید می‌شود.
او اظهار داشت: امسال سازمان جهاد کشاورزی از طریق پرداخت یارانه بذر و آبیاری تحت فشار به کشاورزان در زمینه توسعه و کشت این محصول کمک کرده است.
لینک :
لینک خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد