موسسه تحقیقات چغندرقند
31 خردادماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: سخنرانی علمی سرکار خانم دکتر مژده کاکوئی نژاد در خصوص "ارزیابی مقاومت به پوسیدگی فیتوفتورایی ریشه در ارقام و لاینهای چغندرقند": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , سخنرانی علمی خانم دکتر سمر خیامیم در خصوص "مقایسه محیط های کشت در شرایط تنش شوری در گلخانه": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , سخنرانی علمی آقای دکتر اباذر رجبی در خصوص "ارزیابی هیبریدهای جدید چغندرقند از نظر تحمل به خشکی و ریزومانیا": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی
شرح کامل خبر
کد خبر: 1025
عنوان :
4700 هکتار اراضی جوین به کشت چغندر اختصاص یافت
تاریخ : 1397/3/9
منبع :
خبرگزاری جمهوری اسلامی
متن :
سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: در سال زراعی جاری در چهار هزار و 700 هکتار از اراضی این شهرستان چغندرقند کشت شد که نسبت به سال زراعی گذشته 700 هکتار افزایش دارد.

علیرضا هاشم آبادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه جوین قطب تولید محصول چغندر قند خراسان رضوی است، افزود: سال گذشته از سطح چهار هزار هکتار زیر کشت این محصول 240 هزار تن چغندر تولید شد.
وی اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع آب و تداوم خشکسالی، در بخشی از اراضی با همکاری بخش خصوصی کشت نشایی چغندر قند اجرا شده است.
وی گفت: توجه به توصیه های فنی مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت این محصول و رعایت اصول فنی کشت از سوی کشاورزان مهمترین عوامل افزایش تولید چغندر قند و رغبت بیشتر کشاورزان به تولید این محصول است.
لینک :
لینک خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد