موسسه تحقیقات چغندرقند
29 مردادماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: خبرنامه چغندرقند شماره 47 ویژه خرداد ماه سال 1397 منتشر شد. : بخش تحقیقات به زراعی , ارائه نظرات وپیشنهادات به ریاست محترم سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی: Areeo , سخنرانی علمی آقای دکتر جواد رضایی در خصوص "تفاوت های کمی و کیفی ارقام چغندر علوفه ای و چغندرقند": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی
شرح کامل خبر
کد خبر: 1060
عنوان :
آغاز کشت چغندر قند در آبیک
تاریخ : 1397/5/10
منبع :
خبرگزاری صدا و سیما
متن :
کشت چغندر قند در ۴۹۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان آبیک آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز قزوین, مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک پیش‌بینی کرد: در سال زراعی جاری از هر هکتار سطح زیر کشت این محصول ؛ بیش از 40 تُن چغندر قند برداشت شود.
لطفی افزود: کشت چغندرقند با توجه به سیاست های حمایتی و تامین بخشی از نهاده ها از سوی کارخانه قند و همچنین عملکرد و درآمد قابل توجه کشت آن برای تولید کنندگان، باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: استفاده از طرحهای حمایتی و تشویقی بیشتر مانند ؛ عقد قرارداد کشت، خرید تضمینی محصول، تخصیص اعتبارات و تسهیلات، تأمین و توزیع نهاده‌های موردنیاز کشاورزان در توسعه کشت چغندرقند نقش دارد.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک، با توجه به اهمیت کشت نشایی چغندر قند ؛ برای دومین سال پیاپی کشت نشایی چغندر قند در سطح یک هکتار از اراضی کشاورزی به صورت آموزشی – الگویی در یکی از مزارع بخش بشاریات از توابع این شهرستان اجرا شد.
لینک :
لینک خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد