موسسه تحقیقات چغندرقند
1 اردیبهشت ماه 1398
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: سخنرانی علمی آقای دکتر مهدی حسنی در خصوص " واکاوی مولکولی مقاومت به پوسیدگی ریزوکتونیایی ریشه چغندرقند": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , اعلام شماره پیام کوتاه دفتر نظارت و ارزشیابی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی : Areeo , اهدای لوح تقدیر به همکار سابق مؤسسه تخقیقات چغندرقند از سوی وزیر جهاد کشاورزی: روابط عمومی موسسه
شرح کامل خبر
کد خبر: 1070
عنوان :
کشت چغندر در کشور به 30 هزار هکتار افزایش می یابد
تاریخ : 1397/6/3
منبع :
خبرگزاری ایرنا
متن :
اردبیل - ایرنا - مشاور وزیر و مجری طرح چغندرقند و نیشکر وزارت جهاد کشاورزی گفت: سطح زیر کشت چغندر از 2 هزار و 300 هکتار در سال 93 به 17 هزار هکتار در سال زراعی جاری رسیده و برنامه ریزی شده تا این میزان در سال زراعی آینده به 30 هزار هکتار برسد.
به گزارش ایرنا ، علیرضا یزدانی روز سه شنبه در جلسه کمیته فنی چغندر قند استان اردبیل افزود: در سال گذشته 2 میلیون تن چغندر قند در کشور تولید شد که در 127 سال گذشته کشت این محصول در کشور بی سابقه بوده است.
وی با اشاره به افزایش تولید این محصول در کشور اظهار داشت: برای افزایش تولید چغندر قند در کشور کشت پاییزه در دستور کار قرار گرفته و این محصول که پیشتر تنها در استان خوزستان کشت می شد هم اکنون به صورت پاییزه در 11 استان کشور کاشته می شود.
یزدانی افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته سال به سال بر میزان عیار قند و کیفیت آن افزوده می شود و موسسه تحقیقات بذر چغندر قند کارهای ارزشمندی در راستای تولید بذرهای جدید انجام داده است.
او از معرفی چهار رقم از بذر مرغوب و سازگار با شرایط آب و هوایی استان اردبیل خبر داد و افزود: این ارقام توانست میزان تولید این محصول را در واحد سطح با عیار قند بالا افزایش دهد.
مجری چغندر قند کشور اضافه کرد: دولت برای چغندر کاران پاییزه بسته های حمایتی را در دستور کار خود قرار داده که از آن جمله می توان به پرداخت 50 درصد یارانه در تامین بذر اشاره کرد.
یزدانی اظهار داشت: دولت گام های اساسی را در سال های گذشته در راستای تامین ماشین آلات و ادوات تخصصی کشت چغندر قند بخصوص نشاکار و دقیق کار انجام داده تا متقاضیان و بهره برداران بتوانند با بهره گیری از آخرین تکنولوژی و بالاترین سطح مکانیزاسیون اقدام به کشت این محصول کنند.
لینک :
لینک خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد