موسسه تحقیقات چغندرقند
1 اردیبهشت ماه 1398
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: سخنرانی علمی آقای دکتر مهدی حسنی در خصوص " واکاوی مولکولی مقاومت به پوسیدگی ریزوکتونیایی ریشه چغندرقند": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , اعلام شماره پیام کوتاه دفتر نظارت و ارزشیابی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی : Areeo , اهدای لوح تقدیر به همکار سابق مؤسسه تخقیقات چغندرقند از سوی وزیر جهاد کشاورزی: روابط عمومی موسسه
شرح کامل خبر
کد خبر: 1072
عنوان :
یک‌ میلیون و 800 هزار تن چغندر قند در خراسان رضوی تولید شد
تاریخ : 1397/6/5
منبع :
خبرگزاری ایرنا
متن :
مشهد- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: تولید چغندر قند در 21 هزار هکتار سطح زیر کشت این محصول در استان به بیش از یک‌ میلیون و 800 هزار تن رسید.
مجتبی مزروعی روز شنبه در همایش دستاوردهای بخش کشاورزی قوچان به مناسبت هفته دولت افزود: در سال های گذشته برداشت چغندر قند در این استان با 65 هزار هکتار سطح زیر کشت، یک‌ میلیون و 500 هزار تن بود که اینک با یک ‌سوم این اراضی شاهد افزایش تولید این محصول هستیم.
وی اظهار داشت: به رغم کمبود بارندگی پارسال و سرما و یخبندان سال جاری تاکنون 540 هزار تن گندم در این استان تولید شده که 360 هزار تن آن از کشاورزان خریداری شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته 3 هزار و 500 میلیارد ریال زعفران برای کمک به کشاورزان خریداری‌ شد گفت: اگر بازرگانان در محصولاتی همانند کشمش رقابت منفی داشته باشند باز هم این محصولات از کشاورزان خریداری می‌شود تا آسیبی به آنان وارد نشود.
مزروعی افزود: اگر بخواهیم تولید را افزایش دهیم باید شیوه ‌ها و روش ‌ها را تغییر داده و به علم روز تجهیز شویم زیرا کشاورزی ایران نیازمند تغییر است.
لینک :
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد