موسسه تحقیقات چغندرقند
1 خردادماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: سخنرانی علمی خانم دکتر سمر خیامیم در خصوص "مقایسه محیط های کشت در شرایط تنش شوری در گلخانه": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , سخنرانی علمی آقای دکتر اباذر رجبی در خصوص "ارزیابی هیبریدهای جدید چغندرقند از نظر تحمل به خشکی و ریزومانیا": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , خبرنامه چغندرقند شماره 46 ویژه اسفند ماه سال 1396 منتشر شد. : بخش تحقیقات به زراعی
شرح کامل خبر
کد خبر: 893
عنوان :
کشت چغندر پاییزه در گیلانغرب توسعه می‌یابد
تاریخ : 1396/5/28
منبع :
خبرگزاری صدا و سیما
متن :
پیش بینی کشت یک هزار هکتار چغندر پاییزه در شهرستان گیلانغرب
ه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سعید حیدرپور مدیرجهاد کشاورزی شهرستان گیلانغرب ضمن تاکید بر اهمیت کشت پاییزه چغندر گفت: در راستای توجیه کشاورزان کارگاههای آموزشی ترویجی در زمینه کشت چغندر قند برای کشاورزان برگزارشده و هماهنگی و توافق لازم جهت خرید تضمینی توسط کارخانه قند اسلام آباد غرب هم انجام شده است.
وی تصریح کرد:با پیگیری‌های بعمل آمده تجهیزات مکانیزاسیون کاشت، داشت وبرداشت هم خریداری و تامین شده است و مشکلی در این راستا وجود ندارد باتوجه به کمبود منابع آبی و پائین رفتن سطح آبهای زیرزمینی در راستای مقابله با پدیده خشکسالی سیاست وزارت جهادکشاورزی برتغییر الگوی کشت از بهاره به پائیزه قرارگرفته است.
حیدر پور توجیه این طرح را چنین اعلام کرد که این امر علاوه بر صرفه جویی در مصرف اب، اصلاح واحیای خاک و رعایت تناوب زراعی، موجب افزایش راندمان آب، بهره گیری از آب سطح، پائین آمدن هزینه‌ها و افزایش مزایای خوب و درآمد برای کشاورزان و همچنین ایجاد اشتغال برای کارخانجات قند که در این فصل با رکود کاری مواجه هستند خواهد شد.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان گیلان غرب گفت: کار آماده سازی زمینهای زیرکشت در شهریور ماه انجام وعملیات کشت از مهرماه اغاز خواهدشد.
شهرستان گیلانغرب دارای ۴۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی است و سالیانه ۹۰ هزار تن انواع محصولات در این منطقه تولید می‌شود که تولید برخی محصولات کشاورزی مانند انگور یاقوتی، برنج و پسته در این شهرستان منحصر به فرد میباشد.
لینک :
خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد