موسسه تحقیقات چغندرقند
1 خردادماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: سخنرانی علمی خانم دکتر سمر خیامیم در خصوص "مقایسه محیط های کشت در شرایط تنش شوری در گلخانه": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , سخنرانی علمی آقای دکتر اباذر رجبی در خصوص "ارزیابی هیبریدهای جدید چغندرقند از نظر تحمل به خشکی و ریزومانیا": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , خبرنامه چغندرقند شماره 46 ویژه اسفند ماه سال 1396 منتشر شد. : بخش تحقیقات به زراعی
شرح کامل خبر
کد خبر: 899
عنوان :
آذربایجان غربی رتبه نخست کشور در تولید محصول استراتژیک چغندرقند است
تاریخ : 1396/6/14
منبع :
خبرگزاری تسنیم
متن :
رییس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: این استان رتبه نخست ایران در تولید محصول استراتژیک چغندرقند است اما برای پایین آمدن میزان مصرف آب، کشاورزان باید روش‌های جدید آبیاری را جایگزین روش‌های سنتی در کشت این محصول پر آب بر کنند.

اسمعیل کریم زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، ضمن تبریک هفته دولت به مردم و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، به تشریح برنامه‌ها و دستاوردهای آذربایجان غربی در زمینه کشاورزی پرداخت و اظهار داشت: به عنوان خدمتگزاران مردم در این بخش، مفتخریم که آذربایجان غربی از استان‌های موفق در زمینه کشاورزی است و رتبه‌های ممتازی در تولیدات این بخش را به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه سالانه بیش از 800 هزار هکتار زمین کشاورزی در آذربایجان غربی زیر کشت انواع محصولات زراعی می‌رود، افزود: 6 درصد محصولات کشاورزی کشور در آذربایجان غربی تولید و به استان‌ها و کشورهای دیگر صادر می‌شود.

لینک :
خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد