موسسه تحقیقات چغندرقند
30 تیرماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: سخنرانی علمی آقای دکتر حامد منصوری در خصوص "تهیه و ارزیابی هیبریدهای جدید چند مقاومته چغندرقند": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , ضرورت تعجیل در تکمیل شاخص های عمومی ارزیابی عملکرد اعضاء غیر هیئت علمی در سامانه سمپات : بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , سخنرانی علمی آقای مهندس حمید نوشاد در خصوص " تعاریف ، مفاهیم و اهمیت تجاری سازی تحقیقات " : بخش خدمات فنی و تحقیقاتی
شرح کامل خبر
کد خبر: 949
عنوان :
پیش بینی تولید ۴۷۶ هزار تن چغندرقند در استان همدان
تاریخ : 1396/8/27
منبع :
خبرگزاری شبستان
متن :
خبرگزاری شبستان: مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان همدان، از پیش بینی تولید ۴۷۶ هزار و ۹۰۰ تن چغندرقند در استان همدان خبر داد و گفت: کشاورزان برای کشت چغندرقند دارای عقد قرارداد هستند.
امیر لاهوتیان، مدیرامور زراعت جهاد کشاورزی استان همدان به خبرنگار شبستان گفت: در راستای حمایت از محصولات کشاورزی استان کشاورزان چغندرقندکار برای کشت این محصول دارای عقد قرار داد با کارخانه های قند هستند.
وی افزود: کشاورزانی که با هر یک از کارخانه های قند عقد قرار داد منعقد کرده است موظف می باشد پس از برداشت، محصول خود را به کارخانه مورد نظر تحویل دهد.
وی از پیش بینی تولید 476 هزار و 900 تن چغندر قند در استان خبرداد و تصریح کرد: در حال حاضر 625 هزار تن چغندرقند به کارخانه های قند تحویل داده شده است.
لاهوتیان بیان داشت: کارخانه قند همدان، کارخانه قند لرستان، بنیاد اصفهان و نقش جهان اصفهان طرف قرارداد با چغندر‌کاران استان همدان بوده و محصول تولیدی آنها را تحویل می‌گیرند.

مدیرامور زراعت جهاد کشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: ممکن است افرادی خارج از تعهد چغندر قند کشت کرده باشند که محصول تولیدی آنها از سوی کارخانه قند خراسان و فارس جذب می‌شود.

وی در خصوص کشت پاییزه دانه روغنی کلزا نیز گفت: چهار هزار و 529 هکتار از اراضی استان به کشت کلزا اختصاص داده شده که با تولید 12 هزار تن از این محصول کشاورزی مواجه خواهیم شد.
وی بیان کرد: بیش از یک هزار و 700 هکتار از اراضی کشت کلزا تحت پوشش بیمه قرار گرفتند که سهم کشاورزان بابت حق پرداخت بیمه 40 هزار تومان و سهم دولت 64 هزار تومان می باشد.
لینک :
خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد