موسسه تحقیقات چغندرقند
19 آذرماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: اعلام شماره پیام کوتاه دفتر نظارت و ارزشیابی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی : Areeo , اهدای لوح تقدیر به همکار سابق مؤسسه تخقیقات چغندرقند از سوی وزیر جهاد کشاورزی: روابط عمومی موسسه , تسلیت درگذشت نابهنگام دکتر محمد ترابی عضو هیئت تحریریه مجله علمی پژوهشی چغندرقند : روابط عمومی موسسه
شرح کامل خبر
کد خبر: 966
عنوان :
سخنرانی علمی در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند
تاریخ : 1396/10/5
منبع :
روابط عمومی مؤسسه تحقیقات چغندرقند
متن :
بنا بر گزارش روابط عمومی موسسه، در ادامه ارائه سخنرانی های علمی و فنی محققان و اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات چغندرقند، دکتر حیدر عزیزی محقق و عضو هیأت علمی بخش تحقیقات چغندرقند مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی، روز سه شنبه مورخ 5/10/96 سخنرانی خود را تحت عنوان " مقدمه¬ای بر متاآنالیز (فراتحلیل) و لزوم استفاده از آن در تحقیقات کشاورزی " در سالن کنفرانس موسسه ارائه نمود. ایشان در بخشی از سخنرانی خود بیان داشت : انباشت دانش به مدد نتایج حاصل از پژوهشهای علمی، ویژگی همیشگی دانش بشری بوده است، و بحران در پژوهش برازنده علوم مختلف امروزی است. علت این بحران، عمدتاً حجم زیاد و پراکندگی بیش از حد انتشارات علمی، حتی در یک موضوع خاص و پرداختن به ابعاد گوناگون یک مسأله پژوهشی از منظرهای مختلف است. این بحران موجب دشواری یافتن دانش عینی و کاربردی از میان انبوه اطلاعات پژوهشی می¬شود و این در حالیست که هدف از پژوهش¬های علمی، حصول به دانش عینی و نتایج کاربردی از خلال همه این پژوهش¬هاست.
( فایل چکیده این سخنرانی در وب سایت موسسه تحقیقات چغندرقند به آدرس: www.sbsi.ir جهت استفاده علاقمندان و با اعلام ذکر منبع در دسترس می باشد.)
لازم به ذکر است سخنرانی علمی محققان و اعضای هیئت علمی در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند طبق برنامه و تقویمی که در ابتدای هر سال تهیه و تنظیم میشود همه ساله بطور منظم برگزار میگردد. ضمناً شرایط حضور همکاران و علاقمندان در سایر مراکز و موسسات تحقیقاتی در جلسه فراهم شده و افرادی که تمایل به ارائه سخنرانی دارند میتوانند با روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند هماهنگی به عمل آورند.
لینک :
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد