موسسه تحقیقات چغندرقند
19 آذرماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: اعلام شماره پیام کوتاه دفتر نظارت و ارزشیابی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی : Areeo , اهدای لوح تقدیر به همکار سابق مؤسسه تخقیقات چغندرقند از سوی وزیر جهاد کشاورزی: روابط عمومی موسسه , تسلیت درگذشت نابهنگام دکتر محمد ترابی عضو هیئت تحریریه مجله علمی پژوهشی چغندرقند : روابط عمومی موسسه
شرح کامل خبر
کد خبر: 975
عنوان :
سخنرانی علمی در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند
تاریخ : 1396/11/11
منبع :
روابط عمومی مؤسسه تحقیقات چغندرقند
متن :
بنا بر گزارش روابط عمومی موسسه، در ادامه ارائه سخنرانی های علمی و فنی محققان و اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات چغندرقند، مهندس شهرام خدادادی محقق بخش به زراعی این موسسه، روز سه شنبه مورخ 10/11/96 سخنرانی خود را تحت عنوان " بررسی تاثر پوشش دار کردن بذر با محرک های رشد بر جوانه زنی و رشد گیاهچه چغندرقند" در سالن کنفرانس موسسه ارائه نمود. ایشان در بخشی از سخنرانی خود بیان داشت: یکی از تکنولوژی¬های نوین جهت بهبود کیفیت بذر گیاهان زراعی، پوشش¬دار کردن بذر است. در این روش با تغییر شکل بذر یا قرار دادن ترکیبات شیمیایی روی پوسته بذر ، کارکرد و کیفیت بذر افزایش می یابد . این روش ، هنر و تکنیک پیشرفته ای است که در آن مواد مختلفی به عنوان کود ، عناصرغذایی ، عوامل جاذب رطوبت ، باکتری های ریزوبیوم ، قارچ کش ها ، آفت کش ها و تنظیم کننده های رشد گیاهی توسط انواع پلیمر به بذر اضافه می گردد تا منجر به افزایش خصوصیات تکنولوژیک بذر و گیاهچه گردیده ، ضمن دفع افات و امراض در این مرحله ، در مراحل بعدی به بهبود عملکرد کمی و کیفی منتهی گردد . ( فایل چکیده این سخنرانی در وب سایت موسسه تحقیقات چغندرقند به آدرس: www.sbsi.ir جهت استفاده علاقمندان و با اعلام ذکر منبع در دسترس می باشد.)
لازم به ذکر است سخنرانی علمی محققان و اعضای هیئت علمی در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند طبق برنامه و تقویمی که در ابتدای هر سال تهیه و تنظیم میشود همه ساله بطور منظم برگزار میگردد. ضمناً شرایط حضور همکاران و علاقمندان در سایر مراکز و موسسات تحقیقاتی در جلسه فراهم شده و افرادی که تمایل به ارائه سخنرانی دارند میتوانند با روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند هماهنگی به عمل آورند.
لینک :
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد