موسسه تحقیقات چغندرقند
6 فروردین ماه 1398
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: سخنرانی علمی آقای دکتر مهدی حسنی در خصوص " واکاوی مولکولی مقاومت به پوسیدگی ریزوکتونیایی ریشه چغندرقند": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , اعلام شماره پیام کوتاه دفتر نظارت و ارزشیابی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی : Areeo , اهدای لوح تقدیر به همکار سابق مؤسسه تخقیقات چغندرقند از سوی وزیر جهاد کشاورزی: روابط عمومی موسسه
شرح کامل خبر
کد خبر: 986
عنوان :
رکورد زنی عملکرد تولید چغندر قند،تولید چغندرقند کشاورزان ایرانی امسال ازکشاورزان اروپایی نیز بالاتر بوده
تاریخ : 1396/12/5
منبع :
خبرگزاری ایانا
متن :
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: اولین دانشکده کشاورزی و موسسات تحقیقاتی، اولین کارخانه قند و... در استان تهران دایر شده و از نظر من، این استان با ۲۰ میلیون جمعیت باید الگوی توسعه کشاورزی در کشور باشد.
به گزارش خبرنگار ایانا از استان تهران، عباس کشاورز در مراسم معرفی و تقدیر از تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی استان تهران گفت: عملکرد تولید چغندر کشاورزان ایرانی در طی امسال حتی از کشاورزان اروپایی نیز بالاتر بوده است.

وی درخصوص اقدامات جهاد کشاورزی درحوزه تامین امنیت غذایی کشور گفت: امروز ۸۰ درصد امنیت غذایی کشور به لحاظ کیفی و کمی تضمین شده است و دیگر هیچ کشور خارجی نمی تواند در این زمینه با اعمال تحریم به کشور ما فشار وارد کند.

وی با بیان اینکه مشکل گندم برای همیشه حل شده است، افزود: کشاورزان ایران با حدود تولید ۶۷ تن چغندر قند در هر هکتار برای اولین بار رکورد عمکرد تولید این محصول را در کشور زدند.

کشاورز با بیان اینکه امسال یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن شکر در کشور تولید شده است، گفت: این در حالی است که هرسال یک میلیون تن شکر به کشور وارد می شد.

وی ادامه داد: با توجه به کمبود آب، برای خودکفا شدن و وارد نکردن شکر در کشور نیاز به تاسیس سه کارخانه در جنوب کشور است.

لینک :
ادامه خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد