Sugar Beet Seed Institute
 
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین: بسته‌های تشویقی برای چغندرکاران استان قزوین لحاظ می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، مجید اسماعیلی روز یکشنبه در جلسه کمیته فنی چغندر که با حضور علی کلانتری مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی، مدیران فنی سازمان، مدیران جهاد کشاورزی شهرستانهای تابعه و کارشناسان کارخانه قند برگزار شد، اظهار کرد: در سال جاری باید سهمیه کود ازته و پتاسه برای چغندر کاران استان در نظر گرفته شود.

وی افزود: در همین راستا می‌توان تسهیلات کاشت، داشت و برداشت برای چغندر کاران در نظر گرفته تا ضمن تشویق برای کشت این محصول جبران خسارات احتمالی نیز برای آنها شود.

اسماعیلی بر لزوم اهمیت برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای توسعه کشت چغندر قند و رعایت اصول فنی آن توسط بهره برداران در سطح شهرستانهای تابعه تاکید کرد.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان قزوین نیز در این جلسه گفت: در سال زراعی ۹۸-۹۷ کلیه سطوح زیر کشت چغندر قند استان بیمه می‌شوند.

علی کلانتری افزود: قطعاً امسال با شرایط پیش آمده سال حساسی برای چغندر کاران استان خواهد بود بنابراین بیمه کلیه سطوح این محصول می‌تواند پوشش خوبی برای آنها باشد.

وی اظهار داشت: در سال زراعی گذشته ۵۱۶ هکتار از اراضی کشاورزی چغندر استان بیمه شده است.

کلانتری اضافه کرد: در فصل برداشت چغندر قند؛ تعدادی از بهره برداران این محصول موفق نشدند محصول خود را برداشت کنند و بر همین اساس ۸۰ هکتار از سطوح بیمه شده در خاک مانده که خسارت آنها پرداخت خواهد شد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم گفت: در سال گذشته ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت محصول چغندر قند رفت که امسال بر اساس برنامه‌های ابلاغ شده از دفتر چغندر قند کشور ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر محصول چغندر قند اختصاص خواهد یافت.

بنیادی افزود: بر اساس برنامه‌های ابلاغی برای استان قزوین ۱۵۰ هکتار سهمیه کشت نشایی چغندر قنددر نظر گرفته شده که یارانه نیز به آن تعلق خواهد یافت.

وی بر لزوم اهمیت تقویت کمیته‌های فنی با جدیت بیشتر با مشارکت کشاورزان و کارشناسان پهنه در جهاد کشاورزی شهرستانهای تابعه تاکید کرد.

منبع :
خبرگزاری مهر
تاریخ :
1398/1/21
لینک:
لینک خبر
آدرس موسسه : کرج, بلوار شهید فهمیده, مجموعه موسسات تحقیقات کشاورزی ،موسسه تحقيقات اصلاح و تهيه بذر چغندرقند
صندوق پستی : 31585-4114
تلفن : 0098-026-32702613
نمابر : 0098-026-32706002
پست الکترونیک : http://www.sbsi.ir
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد