Sugar Beet Seed Institute
 
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین: کشت چغندر قند در استان قزوین آغاز شد

قزوین- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با آغاز کشت چغندر قند بیش از ۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت این محصول می‌رود.
تورج بنیادی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص کشت چغندر قند در استان اظهار داشت: در برنامه اجرایی ابلاغی از سوی وزارتخانه سهم استان ۳ هزار هکتار تعیین شده است که پیش بینی می‌شود از این مزارع در هر هکتار ۴۰ تن محصول برداشت شود.
وی بیان کرد: در اسنان برای تولید ۱۲۰ هزار تن چغندر قند برنامه ریزی شده که تاکنون با ۱۶۵ پیمانکار در استان عقد قرارداد شده است.
بنیادی یادآور شد: اراضی زیر کشت چغندر قند در شهرستان‌های آبیک، قزوین، البرز و بویین زهرا قرار دارند و تاکنون ۴۷۳ هکتار عقد قرارداد شده است.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: در حال حاضر کشت چغندر قند در سطح ۱۵۰ هکتار انجام شده و ۱۰۰ هکتار نیز سطح سبز داریم.
وی اظهار داشت: در سال گذشته ۲۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت چغندر قند رفت و بیش از ۷۵ هزار تن چغندر تولید شد.

بنیادی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ما کاشت چغندر علوفه‌ای است تا کمبود علوفه برای دامداران استان تأمین شود که سهم استان در این بخش ۵۰ هکتار است که پیش بینی می‌کنیم در این میزان سطح زیر کشت ۳۵۰۰ تن چغندر علوفه‌ای تولید شود.

منبع :
خبرگزاری مهر
تاریخ :
1398/2/7
لینک:
لینک خبر
آدرس موسسه : کرج, بلوار شهید فهمیده, مجموعه موسسات تحقیقات کشاورزی ،موسسه تحقيقات اصلاح و تهيه بذر چغندرقند
صندوق پستی : 31585-4114
تلفن : 0098-026-32702613
نمابر : 0098-026-32706002
پست الکترونیک : http://www.sbsi.ir
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد