موسسه تحقیقات چغندرقند
27 مهر ماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: تسلیت درگذشت نابهنگام دکتر محمد ترابی عضو هیئت تحریریه مجله علمی پژوهشی چغندرقند : روابط عمومی موسسه , سخنرانی علمی سرکار خانم دکتر سمر خیامیم در خصوص "بررسی ژنوتیپ های مولتی ژرم چغندرقند تحت شرایط تنش شوری": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , انتخاب دکتر ولی اله یوسف آبادی به عنوان محقق نمونه کشوری: روابط عمومی موسسه
شرح کامل خبر
کد خبر: 1009
عنوان :
سخنرانی علمی در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند
تاریخ : 1397/2/18
منبع :
روابط عمومی موسسه
متن :
بنا بر گزارش روابط عمومی موسسه، در ادامه ارائه سخنرانی های علمی و فنی محققان و اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات چغندرقند، دکتر اباذر رجبی عضو هیئت علمی این موسسه، روز سه شنبه مورخ 97/2/18 سخنرانی خود را تحت عنوان " تهيه و بررسی واکنش هيبريدهاي دیپلوئید چغندرقند به تنش خشكي- ریزومانیا " در سالن کنفرانس موسسه ارائه نمود. ایشان در بخشی از سخنرانی خود بیان داشت: کمبود آب از عوامل مهم محدود کننده تولیدات کشاورزی در مناطق خشک و نیمه خشک جهان می باشد. در این مناطق، کاهش میزان آب آبیاری می تواند روش مناسب و مقرون به صرفه ای باشد. بنابراین، معرفی ارقام متحمل به خشکی در این مناطق از اولویت خاصی برخوردار است. از طرف دیگر، بیماری ریزومانیا در مناطقی همچون استانهای فارس، خراسان، اصفهان که با مشکل کم آبی مواجه هستند، شیوع پیدا کرده است. این امر لزوم تهیه ارقام متحمل به این دو عامل محدود کننده را نمایان می سازد. ( فایل چکیده این سخنرانی در وب سایت موسسه تحقیقات چغندرقند به آدرس: www.sbsi.ir جهت استفاده علاقمندان و با اعلام ذکر منبع در دسترس می باشد.)

لازم به ذکر است سخنرانی علمی محققان و اعضای هیئت علمی در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند طبق برنامه و تقویمی که در ابتدای هر سال تهیه و تنظیم میشود همه ساله بطور منظم برگزار میگردد. ضمناً شرایط حضور همکاران و علاقمندان در سایر مراکز و موسسات تحقیقاتی در جلسه فراهم شده و افرادی که تمایل به ارائه سخنرانی دارند میتوانند با روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند هماهنگی به عمل آورند.
لینک :
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد