موسسه تحقیقات چغندرقند
27 مهر ماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: تسلیت درگذشت نابهنگام دکتر محمد ترابی عضو هیئت تحریریه مجله علمی پژوهشی چغندرقند : روابط عمومی موسسه , سخنرانی علمی سرکار خانم دکتر سمر خیامیم در خصوص "بررسی ژنوتیپ های مولتی ژرم چغندرقند تحت شرایط تنش شوری": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , انتخاب دکتر ولی اله یوسف آبادی به عنوان محقق نمونه کشوری: روابط عمومی موسسه
شرح کامل خبر
کد خبر: 1023
عنوان :
235 هزار تن چغندر قندر در قزوین تولید می شود
تاریخ : 1397/3/7
منبع :
خبرگزاری ایرنا
متن :
قزوین-ایرنا-مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: پیش بینی می شود امسال 235 هزار تن چغندر قندر از مزارع استان تولید و برداشت شود.

فرزاد خوش اخلاق روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال گذشته 211 هزار تن چغندر قند در استان تولید شده بود.
این مسئول، تعداد بهره برداران این محصول در استان را 522 نفر خواند و گفت: در سطح یک هزار و 825 هکتار از اراضی استان امسال چغندر قند کشت شده که از این میزان یک هزار و 535 هکتار سبز شده است.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی قزوین ادامه داد: از این میزان سطح زیر کشت 650 هکتار به روش نوین 50 سانتیمتری و سایر به روش معمولی کشت شده اند.
خوش اخلاق به مزایای این نوع کشت اشاره کرد و گفت: در کشت 50 سانتی یا مربعی، آرایش کشت از مستعطیل به مربع تغییر کرده و گیاه از لحاظ دریافت نور، آب و تغذیه از خاک شرایط مطلوب تری پیدا می کند و عملکرد محصول با این کار تا 2 برابر نیز افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه برداشت این محصول از نیمه دوم خرداد ماه آغاز می شود، یادآور شد: متوسط عملکرد برداشت چغندر قند در اراضی کشاورزی 40 تن در هکتار است.

لینک :
لینک خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد