موسسه تحقیقات چغندرقند
27 مهر ماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: تسلیت درگذشت نابهنگام دکتر محمد ترابی عضو هیئت تحریریه مجله علمی پژوهشی چغندرقند : روابط عمومی موسسه , سخنرانی علمی سرکار خانم دکتر سمر خیامیم در خصوص "بررسی ژنوتیپ های مولتی ژرم چغندرقند تحت شرایط تنش شوری": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , انتخاب دکتر ولی اله یوسف آبادی به عنوان محقق نمونه کشوری: روابط عمومی موسسه
شرح کامل خبر
کد خبر: 1024
عنوان :
برای اولین بار در استان،کشت چغندرقند پاییزه در پارس آباد
تاریخ : 1397/3/8
منبع :
خبرگزاری صدا و سیما
متن :
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما اردبیل / پیش بینی می شود 60 هزار تن چغندر مرغوب تولید و برای تبدیل به شکر، روانه کارخانه قند مغان شود.
معاون کشاورزی و دامپروری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با بیان اینکه بحث آب یکی از مهم ترین و جدی ترین موضوعات در کشور ماست ،گفت : یکی از مزایای کشت پائیزه چقندر قند 2 تا 3 بار صرفه جویی در دفعات آبیاری است .
علایی افزود: آفات ویژه ای که به محصول چقندر خسارت وارد می کند ،در کشت پائیزه این محصول نسبت به کشت بهاره ،از شدت کمتری برخوردار است لذا از گزند آفات کمتر خسارت می بیند.
وی گفت : بیماری هایی که در چقندر قند وجود دارد، مخصوصا بیماری های قارچی که از نظر کمی و هم از نظر تناژ و میزان قند به چقندر خسارت وارد می کند، در چقندر پائیزه کمتر دیده شده و کمتر به آن خسارت وارد می کند.
علایی با بیان اینکه در راستای سیاست های وزارت جهاد کشاورزی و به خاطر صرفه جویی در مصرف آب و دیگر مزایای این محصول کرد ؛ شرکت کشت و صنعت مغان این محصول را کشت کرده ، تصریح کرد : امید است کشت آن به کشاورزان بخش خصوصی و منطقه مغان تسری پیدا کرده و بتوانیم از مزایای این محصول در راستای تامین شکر کشور استفاده کنیم.
لینک :
لینک خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد