موسسه تحقیقات چغندرقند
27 مهر ماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: تسلیت درگذشت نابهنگام دکتر محمد ترابی عضو هیئت تحریریه مجله علمی پژوهشی چغندرقند : روابط عمومی موسسه , سخنرانی علمی سرکار خانم دکتر سمر خیامیم در خصوص "بررسی ژنوتیپ های مولتی ژرم چغندرقند تحت شرایط تنش شوری": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , انتخاب دکتر ولی اله یوسف آبادی به عنوان محقق نمونه کشوری: روابط عمومی موسسه
شرح کامل خبر
کد خبر: 1026
عنوان :
کشت بهاره چغندر قند در تایباد دو برابر شد
تاریخ : 1397/3/9
منبع :
خبرگزاری صدا و سیما
متن :
سطح زیر کشت بهاره چغندر قند در این شهرستان نسبت به پارسال 100 درصد افزایش یافته است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: بهار پارسال 75 هکتار از کشتزارهای این شهرستان کشت بهاره چغندر قند در تایباد دو برابر شدزیر کشت چغندر قند رفته بود که این رقم امسال به 150 هکتار رسیده است.
محمد میری صرفه جویی در مصرف آب و کاهش هزینه های کاشت، داشت و برداشت را از مهم ترین مزایای چغندر قند بهاره و اقبال کشاورزان به آن دانست و گفت: متوسط برداشت این محصول در تایباد 45 تن در هکتار است.
وی اظهار کرد: امسال برای نخستین بار 10 هکتار از کشتزارهای چغندر قند بهاره این شهرستان به روش نشایی کشت شد که به این منظور در این شهرستان بیش از یک میلیون نشاء تولید شد.
وی پیش بینی کرد: بیش از 7 هزار تن چغندر قند بهاره در این شهرستان تولید شود.
شهرستان تایباد با 40 هزار هکتار کشتزار بیش از 6 هزار بهره بردار بخش کشاورزی دارد. سالانه بیش از 25 نوع محصول زراعی و 20 نوع محصول باغی در این شهرستان تولید می شود.
مرکز این شهرستان در 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
لینک :
لینک خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد