موسسه تحقیقات چغندرقند
27 مهر ماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: تسلیت درگذشت نابهنگام دکتر محمد ترابی عضو هیئت تحریریه مجله علمی پژوهشی چغندرقند : روابط عمومی موسسه , سخنرانی علمی سرکار خانم دکتر سمر خیامیم در خصوص "بررسی ژنوتیپ های مولتی ژرم چغندرقند تحت شرایط تنش شوری": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , انتخاب دکتر ولی اله یوسف آبادی به عنوان محقق نمونه کشوری: روابط عمومی موسسه
شرح کامل خبر
کد خبر: 1027
عنوان :
سخنرانی علمی خانم دکتر کاکوئی نژاد در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند
تاریخ : 1397/3/9
منبع :
روابط عمومی موسسه
متن :
بنا بر گزارش روابط عمومی موسسه، در ادامه ارائه سخنرانی های علمی و فنی محققان و اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات چغندرقند، خانم دکتر مژده کاکویی نژاد عضو هیئت علمی این موسسه، روز سه شنبه مورخ ۹۷/۳/۸ سخنرانی خود را تحت عنوان " ارزیابی مقاومت به پوسیدگی فایتوفتورائی ریشه در ارقام و لاینهای چغندرقند " در سالن کنفرانس موسسه ارائه نمود. ایشان در بخشی از سخنرانی خود بیان داشت: پوسیدگی فایتوفتورائی ریشه با عامل Phytophthora drechsleri Tucker، یکی از مهمترین بیماری¬های خاکزاد چغندرقند در مناطق گرمسیر است. استفاده از ارقام مقاوم روشی موثر و اقتصادی برای کنترل بیماری پوسیدگی ریشه چغندرقند می باشد.. ( فایل چکیده این سخنرانی در وب سایت موسسه تحقیقات چغندرقند به آدرس: www.sbsi.ir جهت استفاده علاقمندان و با اعلام ذکر منبع در دسترس می باشد.)
لازم به ذکر است سخنرانی علمی محققان و اعضای هیئت علمی در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند طبق برنامه و تقویمی که در ابتدای هر سال تهیه و تنظیم میشود همه ساله بطور منظم برگزار میگردد. ضمناً شرایط حضور همکاران و علاقمندان در سایر مراکز و موسسات تحقیقاتی در جلسه فراهم شده و افرادی که تمایل به ارائه سخنرانی دارند میتوانند با روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند هماهنگی به عمل آورند.
لینک :
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد