موسسه تحقیقات چغندرقند
24 آبان ماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: اهدای لوح تقدیر به همکار سابق مؤسسه تخقیقات چغندرقند از سوی وزیر جهاد کشاورزی: روابط عمومی موسسه , تسلیت درگذشت نابهنگام دکتر محمد ترابی عضو هیئت تحریریه مجله علمی پژوهشی چغندرقند : روابط عمومی موسسه , سخنرانی علمی سرکار خانم دکتر سمر خیامیم در خصوص "بررسی ژنوتیپ های مولتی ژرم چغندرقند تحت شرایط تنش شوری": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی
شرح کامل خبر
کد خبر: 1041
عنوان :
کشت مکانیزه نشائی چغندر در نیشابور اجرا شد
تاریخ : 1397/4/13
منبع :
خبرگزاری ایرنا
متن :
مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی نیشابور گفت: با هدف کاهش مصرف آب، استفاده از سموم شیمیایی و علف کشهای شیمیایی 'کشت مکانیزه نشائی چغندر قند به روش ریشه لخت' برای نخستین بار در این شهرستان اجرا شد.
محمدعلی فرهمند راد عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این روش میزان آبیاری در مزرعه نسبت به کشت مستقیم به میزان سه هزار و 500 مترمکعب در هکتارکاهش می یابد و بخشی از طول دوره رشد محصول در خزانه و در مساحت بسیار محدودتری نسبت به کشت مستقیم بذر در مزرعه سپری می شود.
وی ادامه داد: همچنین این اقدام باعث صرفه جویی در مصرف نهاده ها و عملیات تنک مزرعه بطور 100 درصد و کاهش هزینه وجین علفهای هرز به میزان 50 درصد کاهش می شود.
مدیر جهاد کشاورزی نیشابور گفت: در چارچوب کشت نشائی چغندر در سطح 25 هکتار زمینهای کشاورزی بخشهای مرکزی، زبرخان و میانجلگه بخشی از هزینه های کاشت، کود شیمیایی، بذر و کارگری به کشاورزان متقاضی پرداخت می شود.
پارسال 400 هکتار زمین در نیشابور زیرکشت چغندرقند رفت. میانگین برداشت این محصول 45 تن در هکتار بود.
لینک :
لینک خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد