موسسه تحقیقات چغندرقند
29 مهر ماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: تسلیت درگذشت نابهنگام دکتر محمد ترابی عضو هیئت تحریریه مجله علمی پژوهشی چغندرقند : روابط عمومی موسسه , سخنرانی علمی سرکار خانم دکتر سمر خیامیم در خصوص "بررسی ژنوتیپ های مولتی ژرم چغندرقند تحت شرایط تنش شوری": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , انتخاب دکتر ولی اله یوسف آبادی به عنوان محقق نمونه کشوری: روابط عمومی موسسه
شرح کامل خبر
کد خبر: 1094
عنوان :
2 میلیون تن چغندرقند در آذربایجان غربی برداشت می شود
تاریخ : 1397/7/17
منبع :
خبرگزاری ایرنا
متن :
مهاباد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به آغاز برداشت چغندرقند در استان گفت: پیش بینی می شود امسال 2 میلیون تن از این محصول برداشت شود.

عبدالله فتح الله زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل بالابودن نیاز آبی چغندرقند و مشکلات حوضه آبریز دریاچه ارومیه، در سال زراعی جاری حدود 23 هزار هکتار زمین برای کشت این محصول در نظر گرفته شد.
وی ادامه داد: به دلیل مقرون به صرفه بودن کشت این محصول برای کشاورزان، حدود هفت هزار هکتار نیز با کسب مجوز از معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در خارج از حوضه آبریز کشت شده و در مجموع حدود 30 هزار و 652 هکتار از اراضی زراعی استان زیر کشت محصول چغندرقند رفته است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه برداشت چغندرقند از اواخر شهریور ماه آغاز و تا اواخر آذر ماه به طول می انجامد، از کارخانجات قند استان درخواست داریم تا بر اساس اعلام زمان برداشت و جذب این محصول توسط مرکز تحقیقات کشاورزی استان، نسبت به تحویل چغندر قند کشاورزان اقدام کنند.
وی ادامه داد: تا کنون نیز بیش از 18 هزار تن محصول توسط کارخانه قند ارومیه از چغندرکاران خریداری شده است و این روند همچنان در استان ادامه دارد.
لینک :
لینک خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد