موسسه تحقیقات چغندرقند
24 آبان ماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: اهدای لوح تقدیر به همکار سابق مؤسسه تخقیقات چغندرقند از سوی وزیر جهاد کشاورزی: روابط عمومی موسسه , تسلیت درگذشت نابهنگام دکتر محمد ترابی عضو هیئت تحریریه مجله علمی پژوهشی چغندرقند : روابط عمومی موسسه , سخنرانی علمی سرکار خانم دکتر سمر خیامیم در خصوص "بررسی ژنوتیپ های مولتی ژرم چغندرقند تحت شرایط تنش شوری": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی
شرح کامل خبر
کد خبر: 1111
عنوان :
شروع آزمایشات و پروژه‌های چغندرقند پاییزه در استان گلستان
تاریخ : 1397/8/9
منبع :
روابط عمومی موسسه
متن :
به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات چغندرقند، با شروع فصل زراعی در استان گلستان و فرارسیدن زمان کشت محصولات پاییزه، کشت طرح‌های پژوهشی چغندرقند پاییزه در استان آغاز گردید. صابری عضو هیات علمی و مسئول پروژه‌های چغندرقند مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان گلستان هدف از اجرای این پروژه‌ها را شناسایی ارقام مقاوم به بولت و بیماری دانست. وی افزود با همکاری موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند چند سالی است که کشت چغندرقند در استان در حال گسترش و ترویج می باشد و کشاورزان نیز استقبال خوبی از این محصول داشته اند در همین راستا برای امسال تعداد 5 طرح پژوهشی جهت دستیابی به ارقام مقاوم به بیماریها، ارقام مقاوم به بولتینگ (ساقه روی) و تعیین بهترین تاریخ کاشت اجرا گردیده است.
این آزمایشات توسط یک دستگاه کارنده آیورت ارسالی از سوی موسسه چغندرقند در تاریخ ۹۷/۸/۱ در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع در واحد آموزش شهید روحانی فرد کردکوی اجراگردید. خاطر نشان می‌سازد اجرای این پروژه‌ها با همکاری موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان گلستان صورت گرفته است.
لینک :
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد