موسسه تحقیقات چغندرقند
24 آبان ماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: اهدای لوح تقدیر به همکار سابق مؤسسه تخقیقات چغندرقند از سوی وزیر جهاد کشاورزی: روابط عمومی موسسه , تسلیت درگذشت نابهنگام دکتر محمد ترابی عضو هیئت تحریریه مجله علمی پژوهشی چغندرقند : روابط عمومی موسسه , سخنرانی علمی سرکار خانم دکتر سمر خیامیم در خصوص "بررسی ژنوتیپ های مولتی ژرم چغندرقند تحت شرایط تنش شوری": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی
شرح کامل خبر
کد خبر: 1114
عنوان :
240 هزار تُن چغندرقند در خوی برداشت می شود
تاریخ : 1397/8/15
منبع :
خبر گزاری ایرنا
متن :
ارومیه- ایرنا- رییس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوی گفت: امسال در بیش از چهار هزار و 400 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان چغندرقند کشت شده است و بر اساس پیش بینی کارشناسان 240 هزار تُن محصول از این اراضی برداشت می شود.
علیرضا مردانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: قیمت خرید تضمینی محصول چغندرقند برای سال جاری حدود سه هزار و 300 ریال با عیار 16 درصد تعیین شده است.
وی افزود: کشاورزان می توانند محصولات خود را با توجه به ظرفیت مرکز خرید این شهرستان به صورت مقطعی به کارخانه قند خوی تحویل دهند.
وی ادامه داد: برداشت این محصول از اواخر شهریور سال جاری در این شهرستان آغاز شده است و تا پایان آذر ادامه می یابد.
مردانی گفت: رعایت حقوق چغندرکاران، تسریع در خرید به موقع محصول چغندرکاران در محدوده زمانی تعیین شده و برنامه ریزی دقیق برای اجرای آن از مواردی است که باید رعایت و اجرایی شود.
به گزارش ایرنا چغندرقند یکی از محصولات استراتژیک تولیدی استان بوده و طی سال های پی در پی آذربایجان غربی رتبه برتر کشوری را در تولید این محصول به خود اختصاص داده است.
کشت چغندرقند در آذربایجان غربی به صورت سنتی نیمه مکانیزه و مکانیزه صورت می گیرد؛ در شرایط کشت مکانیزه هزینه تولید به علت اجرای ماشینی، عملیاتی نظیر مبارزه با آفت ها و علف های هرز و کودپاشی کاهش می یابد و باعث افزایش درآمد کشاورزان می شود.
لینک :
لینک خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد