موسسه تحقیقات چغندرقند
29 مهر ماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: تسلیت درگذشت نابهنگام دکتر محمد ترابی عضو هیئت تحریریه مجله علمی پژوهشی چغندرقند : روابط عمومی موسسه , سخنرانی علمی سرکار خانم دکتر سمر خیامیم در خصوص "بررسی ژنوتیپ های مولتی ژرم چغندرقند تحت شرایط تنش شوری": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , انتخاب دکتر ولی اله یوسف آبادی به عنوان محقق نمونه کشوری: روابط عمومی موسسه
شرح کامل خبر
کد خبر: 953
عنوان :
پیش بینی استحصال بیش از 265 هزارتن شکر طی سال جاری در آذربایجان غربی
تاریخ : 1396/9/4
منبع :
خبرگزاری ایسنا
متن :
به گزارش ایسنا‌، جعفرصادق اسکندری در بازدید از کارخانه قند ارومیه و با اشاره به اینکه هم اینک پنج کارخانه قند در استان فعال بوده و آذربایجان‌غربی قطب تولید شکر در کشور است، اظهار کرد: تاکنون یک میلیون و 200 هزار تن چغندرقند از کشاورزان خریداری شده و 260 هزار تن نیز ظرفیت تولید شکر در زمان عادی کارخانه‌های موجود است.
وی با بیان اینکه قند به عنوان صنعت مادر در استان تلقی می‌شود، بیان کرد: از نظر ظرفیت نیز، 16 تا 20 درصد شکر کشور در کارخانه‌های آذربایجان‌غربی تولید می‌شود.

اسکندری با اشاره به اینکه امسال در مجموع رقم 400 میلیارد تومان، مبلغ خرید چغندرقند توسط کارخانه‌ها بوده است، افزود: در این رابطه تاکنون 145 میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: هم اکنون پیش‌بینی استحصال شکر در سال 96 در آذربایجان‌غربی 265 تا 270 هزار تن است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با بیان اینکه هم اکنون به طور میانگین سه هزار نفر به صورت مستقیم در کارخانه‌های قند استان اشتغال دارند، تصریح کرد: علاوه بر آن هفت هزار نفر نیز به طور غیرمستقیم در بخش‌های مختلف بارگیری، تخلیه، لجستیک و شرکت‌های حمل و نقل فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته مبلغ 550 میلیارد تومان ارزش خرید چغندر توسط کارخانه‌ها بوده است، بیان کرد: امسال نیز مبلغ 400 میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده که به اقتصاد استان تزریق و به دست کشاورزان می‌رسد.
لینک :
خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد