موسسه تحقیقات چغندرقند
24 آبان ماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: اهدای لوح تقدیر به همکار سابق مؤسسه تخقیقات چغندرقند از سوی وزیر جهاد کشاورزی: روابط عمومی موسسه , تسلیت درگذشت نابهنگام دکتر محمد ترابی عضو هیئت تحریریه مجله علمی پژوهشی چغندرقند : روابط عمومی موسسه , سخنرانی علمی سرکار خانم دکتر سمر خیامیم در خصوص "بررسی ژنوتیپ های مولتی ژرم چغندرقند تحت شرایط تنش شوری": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی
شرح کامل خبر
کد خبر: 958
عنوان :
رکورد افزایش تولید چغندرقند در چهارمحال و بختیاری
تاریخ : 1396/9/12
منبع :
خبرگزاری جماران
متن :
ذبیح الله غریب روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: از این میزان، 85 هزار و400 تن در مزارع شهرستانهای استان و 71 هزار و 200 تن در زمین های کشاورزی استیجاری مناطق گرمسیری استان های مجاور کشت و برداشت شده است.
وی میانگین عیار محصول چغندر تولیدی را بالای 17 عنوان کرد و گفت: متوسط افت نیز 2.75 درصد بوده که با آموزش به موقع بهره برداران، توزیع بذراصلاح شده، تغییر روش کشت و تجهیز مزارع به سیستم آبیاری نوین در کیفیت و کمیت محصول برداشت شده تاثیر داشته است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: این استان استعداد و ظرفیت فراوانی در تولید محصولات زراعی و باغی کم آب دارد.
غریب، از به حداقل رسیدن صف انتظار تحویل محصول چغندرقند در تنها کارخانه فرآوری استان در سال جاری خبر داد و گفت: با سیاست حمایتی دولت دوازدهم از کشاورزان، امسال مطالبات چغندرکاران نیز پس از فرایند تحویل و عیارسنجی در کمترین زمان ممکن پرداخت خواهد شد.
سالانه در چهارمحال وبختیاری بیش از یک میلیون و 500 هزار تن محصولات باغی، زراعی، دامی و شیلاتی تولید می شود و سطح زیر کشت استان 270 هزار هکتار با 66 هزار بهره بردار است.
لینک :
خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد